13 sierpnia – nabożeństwo fatimskie i rozpoczęcie peregrynacji figury M.B. Fatimskiej

13 sierpnia 2017 r. odbyło się kolejne nabożeństwo fatimskie i piękna uroczystość związana z Jubileuszem Fatimskim. Nabożeństwu temu przewodniczył JE ks. bp. Leszek Leszkiewicz. W tym dniu, aby przedłużyć stulecie objawień maryjnych, rozpoczęliśmy peregrynację figury MB Fatimskiej. Po zakończonym nabożeństwie została ona przekazana pierwszej rodzinie z nr 1 – p. Dorocie i p. Bogusławowi Putom. Figura ta przebywa w każdej rodzinie 24 godzin. Przejęcie odbywa się o 19:00. Do figury dołączona jest księga pamiątkowa, modlitewnik i dwa filmy. Każda rodzina w dniu nawiedzenia zaproszona jest do udziału we Mszy Św. Potem w zakrystii otrzymuje pamiątkowy obrazek z aktem poświęcenia rodziny Sercu Maryi. Jeśli w domu jest osoba chora lub starsza i od dłuższego czasu nie może chodzić do kościoła, to odprawiana jest w domu Msza Św. Jest to czas refleksji, modlitwy, jedności i pojednania. Otaczamy modlitwą każdego dnia rodzinę, którą nawiedza Maryja. Peregrynacja potrwa do przyszłego roku do września.