Uroczystości pogrzebowe brata Jeremiasza Trusia

8 stycznia, na długo przed świtem, grupa wiernych z parafii Kobyle i Stary Wiśnicz wraz ze swoimi duszpasterzami, wyjechała do Nowej Soli w woj. lubuskim, aby towarzyszyć w ostatniej drodze swojemu rodakowi, Bratu Jeremiaszowi Trusiowi.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się o godz. 10.00 w kościele św. Antoniego. Po Mszy św., której przewodniczył ks. biskup Tadeusz Lityński, ordynariusz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, a słowo Boże wygłosił współbrat zmarłego Mirosław Dudzic, kondukt żałobny przeszedł ulicami miasta na miejscowy cmentarz.

Po ostatnim pożegnaniu Brata Jeremiasza, Bracia Kapucyni zaprosili pielgrzymów z Jego rodzinnych stron na obiad, po czym udaliśmy się w drogę powrotną, podczas której nasz autokar rozbrzmiewał śpiewem kolęd i pastorałek.

Dziękuję wszystkim, którzy podjęli trud tego pielgrzymowania: parafianom, kapłanom, druhom OSP Kobyle oraz tym, którzy łączyli się z nami duchowo w tym dniu. Bóg zapłać.

Artykuł w Gazecie Lubuskiej: „Ostatnie pożegnanie ojca Jeremiasza Trusia. „Był do tańca i do różańca”.zobacz więcej!

Artykuł w Gościu Niedzielnym: „Przekazywał pokój i dobro”. – zobacz więcej!