Wizytacja kanoniczna ks. bp. ordynariusza Andrzeja Jeża i bierzmowanie

6 listopada 2016 był dla naszej parafii ważnym dniem. Odbyła się wówczas wizytacja kanoniczna, której dokonał ks. bp. ordynariusz Andrzej Jeż. Była ona połączona z przyjęciem sakramentu bierzmowania przez młodzież gimnazjalną. Cała parafia włączyła się w przygotowanie tej wizytacji.

Ksiądz biskup został przywitany przez przedstawicieli parafii i rodziców proszących o sakrament bierzmowania dla młodzieży. Następnie ks. Stanisław Kuczaj przedstawił rys duchowy parafii, wszystkie osiągnięcia – te duchowe i materialne. Ks. bp. odprawił Mszę św., podczas której udzielił 14 młodym sakramentu bierzmowania. W koncelebrze uczestniczył ks. dziekan Ryszard Kołodziej. Ksiądz biskup dziękował nam za dotychczasowe osiągnięcia i nakreślił nowe kierunki pracy dla dobra wspólnoty parafialnej. Po Mszy św. odbyło się spotkanie ks. biskupa z obsługą kościelną, Radą parafialną, Caritas i Akcją katolicką. Potem suma, a po niej spotkanie z LSO, dziećmi, scholą i młodzieżą. Młodzież i dzieci przygotowały program artystyczny, podczas którego podzieliły sie radością swojej pracy i nauki, zaangażowaniem w parafii i w szkole.

Później ks. biskup odwiedził rodzinę wielodzietną i chorych. Następnie odwiedził też cmentarz parafialny, gdzie modlił się za zmarłych.

Na Mszy św. o 15:00 ks. biskup wypowiedział do nas ostatnie kazanie, w którym zachęcał nas do kroczenia drogą wiary, do rozwoju wiary i dawania o niej świadectwa, do troski o rodzinę, wzajemnego wsparcia oraz mówił byśmy nie lękali się wyzwań i zagrożeń, jakie niesie współczesny świat. Bogu dzięki za obecność pośród nas Pasterza naszej diecezji!