Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
19.05.2024 r.

1. Dziś obchodzimy święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów
    zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch
    Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą. Wyrażamy również
    wdzięczność za dar Ducha Świętego otrzymany w sakramentach chrztu i bierzmowania.
  2. Zapraszam wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy z Maryją, naszą Matką, Królową i Orędowniczką. Każdego wieczoru o godz. 17.30 Msza św., a po niej nabożeństwo majowe, w niedzielę o 15.00.
  3. Jutro zwrócimy się w sposób szczególny do Maryi jako Matki wszystkich wierzących – Matki Kościoła – w Jej święto poświęcone temu tytułowi. Natomiast w piątek 24 maja przypada wspomnienie Maryi Wspomożycielki Wiernych i jest to dzień szczególnej modlitwy za Kościół w Chinach.
  4. W środę po Mszy św. i nabożeństwie majowym odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Proszę o obecność wszystkich członków.
  5. W najbliższy czwartek, 23 maja, oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi. Święto to zostało wpisane do kalendarza liturgicznego na polecenie papieża Benedykta XVI, już od ponad dziesięciu lat jest obchodzone w naszej ojczyźnie.
  6. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym dniu przypada również święto naszych kochanych mam, za które szczególnie będziemy się modlić podczas Mszy św. o godz. 10.00.
  7. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Bardzo proszę, by poszczególne rejony parafii przygotowały ołtarze, zachęcam wszystkich do włączenia się w to przygotowanie. (I Ołtarz – R.III (I i II); II Ołtarz – R.VI (IV i V); III Ołtarz – R.IX (VII i VIII); IV Ołtarz – R.X (XI i XII) Niech nasze zaangażowanie będzie wyrazem wiary w Miłość Bożą, zstępującą na świat w Osobie Słowa Wcielonego. Procesja pójdzie na stronę południową w kierunku Chronowa. Hasła do poszczególnych ołtarzy: I Ołtarz: „Eucharystia buduje wspólnotę Kościoła”; II Ołtarz: „Eucharystia otwiera na potrzeby braci”; III Ołtarz: „Eucharystia inspiruje do głoszenia Chrystusa”; IV Ołtarz: „Eucharystia jednoczy wiernych”. Warto również skorzystać z banerów dekoracyjnych przygotowanych przez nasze diecezjalne wydawnictwo BIBLOS. Są one bardzo spójne kolorystycznie i zawierają ciekawe wizualizacje
    poszczególnych haseł.
  8. W tym tygodniu patronują nam: we wtorek, 21 maja – św. Jan Nepomucen, kapłan im męczennik; w środę, 22 maja – św. Rita z Cascii, „drogocenna perła Umbrii”, która należy do najbardziej popularnych świętych na świecie i jest przyzywana w bardzo trudnych sprawach.
  9. Zachęcam do nabywania i lektury prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” i „Niedziela” cena – 10 zł. Jest też do nabycia „Gość Niedzielny Extra – Święte Matki – Matki Świętych”, w którym można przeczytać m.in.: Jaką mamą dla Jezusa była Maryja?; Co łączy Mariannę Kolbe, Emilię Wojtyłową i Mariannę Popiełuszko?; Kobiety św. Rity – opowieść o przebaczeniu mocniejszym niż zemsta; Zelia Martin – święta matka świętych córek; Najpiękniejsze wizerunki Matki Boskiej Brzemiennej – historia i symbolika) – 14 zł.
  10. Dziękujemy serdecznie rodzinom, które w tym tygodniu sprzątały kościół, a na ten tydzień zapraszamy rodziny: Tobiasz Halina, Multan Aneta, Stec Izabela i Wojewoda Maria.
  11. Dziękuję za kolejne wpłaty na prace modernizacyjne w naszym kościele, w minionym tygodniu wpłynęła ofiara w wysokości 500, 40 i 30 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
  12. W sobotę 25 maja, o godz. 10.00 w salce pod kościołem odbędzie się próba scholi. Śpiew na Mszy św. 26 maja, o godz. 10.00.
  13. Życzenia zdrowia i obfitości Bożych darów i łask przekazujemy Solenizantom i Jubilatom tygodnia. Zmarłych polecamy dobroci i miłosierdziu Boga samego. Całą naszą parafię powierzmy naszej Patronce – Matce Bożej Fatimskiej /Pod Twoją obronę./

Intencje mszalne 20.–26.05.2024

Poniedziałek – 20.05. – święto NMP Matki Kościoła
+ Czesława Bijotę – 17.30

Wtorek – 21.05. – św. Jana Nepomucena
++ Julię i Władysława Pietruszków z ok. imienin Julii – 17.30

Środa – 22.05. – św. Rity
+ Tadeusza Gołębia z ok. Dnia Ojca – 17.30

Czwartek – 23.05. – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
++ Władysławę i Juliana Kolarzów – 17.30

Piątek – 24.05. – NMP Wspomożycielki Wiernych
+ Józefa Kowalika w rocz. śm. – 17.30

Sobota – 25.05.
++ Zofię i Józefa Capików w 14 rocz. śm. – 17.30

Uroczystość Najświętszej Trójcy – 26.05.
7.00 + Eulalię Nowak i + Zofię Bijotę z ok. Dnia Matki
10.00 Pro Populo (za Parafian)
15.00 ++ Stefanię i Juliana Adamczyków

Poza parafią ks. prof. Adam Solak (1-30.05.) odprawia Msze św. gregoriańskie za śp. Kazimierza Gicalę.