III Niedziela Wielkanocna – Biblijna
14.04.2024 r.

1. W trzecią niedzielę Wielkanocy, obchodzoną w naszej ojczyźnie jako Niedzielę Biblijną, inaugurujemy w Polsce Tydzień Biblijny. Pragnę zachęcić wszystkich Parafian do indywidualnej lektury i medytacji Biblii, by spotkać Pana, który mówi do swojego ludu.
  2. Dzisiaj przeżywamy też ustanowione przez Sejm RP na pamiątkę rocznicy przyjęcia chrztu przez księcia Mieszka I święto Chrztu Polski.
  3. Wczoraj rozpoczęła się w naszej diecezji peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów, męczenników (od 13 do 20 kwietnia). Będzie miała ona miejsce tylko w 7 miejscach naszej diecezji. Dzisiaj relikwie przybędą do parafii św. Pawła w Bochni. To jest najbliżej nas. Program jest umieszczony w gablocie i na stronie internetowej parafii. Zachęcam wszystkich parafian do udziału w tym ważnym duchowym wydarzeniu, do modlitwy za wstawiennictwem bł. rodziny Ulmów.
  4. W środę na Mszę św. i Nowennę zapraszam Dzieci Komunijne z rodzicami. I Komunia święta w naszej Parafii będzie 5 maja, o godz. 11.00.
  5. W poniedziałek w Nowym Wiśniczu młodzież z kl. 8 przyjęła S. Bierzmowania. Dziękuję za dar wspólnej modlitwy, obecność wszystkich na tej uroczystości, a młodzieży życzę pięknych owoców współpracy z Duchem Świętym i męstwa w dawaniu świadectwa o Chrystusie. Dziękuję także rodzicom młodzieży za ofiarę na potrzeby parafii (800 zł).
  6. Przyszłą niedzielę będziemy przeżywali w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczyna się też Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  7. Zachęcam do nabywania i lektury prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” oraz „Niedziela” cena – 10 zł.
  8. Dziękujemy serdecznie rodzinom, które w tym tygodniu sprzątały kościół, a na ten tydzień zapraszamy rodziny: Goc Arkadiusz, Kowaliński Krzysztof, Możdżeń Zofia i Mucha Małgorzata.
  9. Dziękuję za kolejne wpłaty na prace modernizacyjne w naszym kościele, w minionym tygodniu wpłynęły ofiary w wysokości 500, 300, 4×200, 100, 50, 2×40 i 30 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
  10. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o życzliwości i modlitwie. Zmarłych Parafian polecamy Bożemu miłosierdziu… Całą naszą parafię i wszystkich, którzy polecali się naszej modlitwie powierzamy naszej Patronce – Matce Bożej Fatimskiej /Pod Twoją obronę./

Intencje mszalne 15.–21.04.2024

Poniedziałek – 15.04.
+ Władysławę Bijotę w rocz. śm. – 6.30

Wtorek – 16.04.
++ Stefanię i Antoniego Adamczyków – 6.30

Środa – 17.04.
O bł. Boże i opiekę MB Fatimskiej dla pewnej rodziny i podziękowanie za łaski – 17.30

Czwartek – 18.04.
+ Kazimierza Ożóga w 19 rocz. śm. – 6.30

Piątek – 19.04.
++ Helenę i Alojzego Grabarzów – 17.30

Sobota – 20.04.
+ Stanisława Krzywdę od wnuczek Iwony i Edyty – 6.30

IV Niedziela Wielkanocna – Dobrego Pasterza – 21.04.
7.00 + Mariusza Puta
10.00 Pro Populo (za Parafian)
15.00 ++ Marię i Andrzeja Boryckich w 6 rocz. śm. Marii

Poza parafią:
– ks. prof. Adam Solak (1-30.04.) odprawia Msze św. gregoriańskie za śp. Helenę Gut
– moi rodacy o. Redemptoryści w Głogowie (1.-30.04.) odprawiają Msze św. gregoriańskie za śp. Stanisława Waśkę.