„Droga do Betlejem” – Roraty 2021

Tegoroczne Roraty będziemy przeżywać pod hasłem „Droga do Betlejem”. Zapraszam serdecznie wszystkie dzieci wraz ze swymi bliskimi na Msze Święte roratnie. Nie zapomnijmy zabrać ze sobą lampionów i serduszek z wypisanymi dobrymi uczynkami. Dzieci będą otrzymywać specjalne obrazki.

Odpust zupełny za wiernych zmarłych przez cały listopad

Decyzją Penitencjarii Apostolskiej także w tym roku, ze względu na pandemię COVID-19, będzie można otrzymać odpust zupełny za wiernych zmarłych przez cały listopad, a nie tylko przez osiem dni od uroczystości Wszystkich Świętych (w ośmiu przez siebie wybranych dniach, a osoby starsze i chore nie muszą nawiedzać cmentarza).

Podziękowanie za akcję „Kontener dla dzieci z ubogich rodzin w Cabo Verde”

PODZIĘKOWANIE ZA OKAZANE SERCE, POMOC I WSPARCIE Siostry Misjonarki św. Piotra Klawera Mindelo, Cabo Verde Więcej szczęścia jest w dawaniu, aniżeli w braniu. Wspólnota Sióstr Misjonarek Świętego Piotra Klawera, pracująca na Wyspach Zielonego Przylądka-Afryka, pragnie, aby te słowa św. Pawła odczuli wszyscy, którzy przyczynili się do akcji kontener dla dzieci z ubogich rodzin w Cabo

Piesza pielgrzymka do Sanktuarium w Bochni

8 października wzięliśmy udział w pieszej pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Bochni. Na zakończenie pielgrzymki uczestniczyliśmy we Mszy świętej przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Bocheńskiej.

Pomoc dla Leyli Robak chorej na SMA

Jako wspólnota parafialna pragniemy włączyć się w akcję pomocy dla dwuletniej Leyli Robak chorej na rdzeniowy zanik mięśni. W krótkim czasie trzeba zebrać kwotę pond 9 mln zł, co przekracza możliwości rodziny.

Koronka na ulicach miast świata

We wtorek 28 września wierni z naszej parafii zebrali się w Godzinie Miłosierdzia, aby włączyć się w akcję modlitewną „Koronka na ulicach miast świata” i prosić o miłosierdzie dla nas i świata całego. 

LSO i DSM na wycieczce do Zakopanego

W sobotę 18 września wraz z LSO i DSM udaliśmy się na wycieczkę integracyjną do Zakopanego, aby w nowy rok posługi liturgicznej wejść z pozytywnym nastawieniem, siłą i szczerymi intencjami wobec Boga i Bliźnich.

Wieniec dożynkowy od KGW Kobylanki

Jak co roku Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Kobylanki” przygotowały przepiękny wieniec dożynkowy, który został poświęcony w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny – 15 sierpnia.

Uroczystość Bożego Ciała 2021

3 czerwca 2021 roku obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą o godz. 10.00. Po sumie udaliśmy się na Procesję Eucharystyczną do czterech ołtarzy wokół kościoła.