Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – 13.11.2022

13 listopada pod hasłem „Uleczyć tęsknotę” w Kościele w Polsce będziemy przeżywać Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku modlitwą i darem serca chcemy wspomóc cierpiących chrześcijan na Ukrainie.

Wielu z nich skorzystało z pomocy Polaków w naszej ojczyźnie; wielu po przekroczeniu granicy znalazło bezpieczne schronienie w domach i parafiach. Działalność PKWP nastawiona jest dziś na pomoc tym, którzy pozostali w kraju ogarniętym wojną. Chcemy do nich dotrzeć!

Ich świat rozpadł się w kilka minut. Bomby, wycie syren, zniszczone domy i ulice, konieczność ucieczki. Przyjęliśmy miliony potrzebujących z ogarniętej wojną Ukrainy. Jednak przytłaczająca większość pozostała na miejscu: walczą o każdy dzień, wspierają ojców i synów, którzy są na froncie. Tęsknią za najbliższymi, tęsknią za pokojem i normalnością. Nie bądź obojętny.

Pomóż uleczyć ich tęsknotę. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – Ukraina. Odwiedź stronę: https://pkwp.org/ukraina

Modlitwa za prześladowany Kościół

Boże, poprzez tajemnicze zrządzenie Twej Miłości,
pozwoliłeś swemu Kościołowi uczestniczyć
w cierpieniu Twego Syna,
wzmocnij nasze Siostry i Braci,
którzy z powodu swej wiary
są prześladowani.
Obdarz ich swoją mocą i wytrwałością,
aby w każdym ucisku
pokładali w Tobie całą swą ufność,
a w cierpieniu wiernie świadczyli o Tobie.
Podaruj im radość z uczestnictwa w ofierze Chrystusa
i obdarz pewnością, że ich imiona są zapisane w Księdze Życia.
Daj im do naśladowania Chrystusa siłę, która wesprze ich
w dźwiganiu Krzyża,
a w utrapieniu ustrzeże ich chrześcijańską wiarę.
Przez Chrystusa Pana naszego.
Amen.