Odpust parafialny i jubileusz ks. Jana Adamczyka

W niedzielę, 14 maja 2023 r., nasza parafia przeżywała uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Fatimskiej oraz jubileusz 25-lecia kapłaństwa naszego rodaka ks. Jana Adamczyka.

Przedstawiciele Rady Parafialnej w imieniu całej wspólnoty złożyli Jubilatowi życzenia oraz wręczyli ikonę Krzyża napisaną również przez naszego rodaka br. Mateusza Włosińskiego, kapucyna, który w tym uroczystym dniu wygłosił do nas Słowo Boże. Dziękujemy Bogu za ks. Jana i br. Mateusza, wspieramy ich naszą modlitwą i prosimy o dar nowych powołań z naszej parafii. Fatimska Pani, módl się za nami!

„W Tobie, Panie, zaufałem, nie zawstydzę się na wieki”
(Te Deum laudamus)

Czcigodny Księże Janie!

W tym  pięknym, uroczystym dniu, dziękujemy Bogu za dar Twojego kapłaństwa. Wyrażamy głęboką wdzięczność za to, że wyszedłeś spośród nas, że prowadzisz ludzi ku Bogu i tak pięknie pokazujesz, iż tylko Jezus jest prawdziwą drogą, prawdą i życiem.

Dziękujemy za Twą oddaną posługę na chwałę Bogu i na pożytek ludziom.

Jednocześnie pragniemy zapewnić Cię o naszej pamięci w modlitwie i prosimy o Twoją modlitwę za nami.

W imieniu całej wspólnoty rodaków, na kolejne lata Twej służby kapłańskiej, pragniemy życzyć Tobie: wielu łask Bożych, opieki Najświętszej Maryi Panny, naszej Pani Fatimskiej, ludzkiej dobroci, dobrego zdrowia, anielskiej cierpliwości, uśmiechu na każdy dzień oraz wytrwałości w pokonywaniu trudów życia.

Z modlitewną pamięcią
Wdzięczni Parafianie – Rodacy

Prymicje ks. Jana Adamczyka zostały uwiecznione filmie i na zdjęciach z 30 i 31 maja 1998 r.: