Pielgrzymka do Kalisza, Lichenia i Częstochowy

W dniach 28–29 września 2018 roku z naszej parafii wyruszyła pielgrzymka autokarowa do Kalisza, Lichenia i Częstochowy.

Kalisz

W Kaliszu odwiedziliśmy Narodowe Sanktuarium św. Józefa, gdzie uczestniczyliśmy w Mszy świętej, modliliśmy się przed łaskami słynącym obrazem św. Józefa, a także zwiedziliśmy muzeum poświęcone pamięci księży, byłych więźniów obozu koncentracyjnego w Dachau.

Licheń

W Licheniu spędziliśmy dwa dni. Mogliśmy wziąć udział w uroczystym Apelu Jasnogórskim połączonym z procesją różańcową z lampionami. Odwiedziliśmy Las Grąbliński, gdzie w 1850 roku Mikołajowi Sikatce ukazała się Matka Boża. Pokonując 31 pięter i 762 schody, weszliśmy na wieżę widokową przy bazylice, by podziwiać piękne otoczenie sanktuarium. Przeszliśmy też Drogę Krzyżową dróżkami prowadzącymi na Golgotę. Dla każdego był to owocny czas spotkania z Matką, refleksji i modlitwy.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się jeszcze w Częstochowie, by u stóp Matki Bożej na Jasnej Górze dziękować za otrzymane łaski i oddać się Jej w opiekę.