„Droga do Betlejem” – Roraty 2021

Tegoroczne Roraty będziemy przeżywać pod hasłem „Droga do Betlejem”. Zapraszam serdecznie wszystkie dzieci wraz ze swymi bliskimi na Msze Święte roratnie. Nie zapomnijmy zabrać ze sobą lampionów i serduszek z wypisanymi dobrymi uczynkami. Dzieci będą otrzymywać specjalne obrazki.

W tym roku zmierzamy z Maryją i Józefem do Betlejem. Start w Nazarecie, meta w Betlejem, 150 km do pokonania – to plan na 20 dni tegorocznego Adwentu. Przewodnikiem w tej podróży będzie anioł Gabriel, jak GPS nawigujący po mapie Ziemi Świętej. Codzienne zadania, mapa i naklejki przeniosą nas w sam środek biblijnych wydarzeń poprzedzających narodziny Jezusa.

Nasza piosenka roratnia dostępna tutaj:

Piosenka na Roraty 2021: „Podróż do Betlejem” (wiara.pl)

W pierwszej części Adwentu (do 16 grudnia) będziemy pochylać się nad tajemnicą powtórnego przyjścia Pana na końcu czasów. Druga część (od 17 do 24 grudnia) będzie stanowić bezpośrednie przygotowanie do celebrowania pamiątki pierwszego przyjścia Chrystusa na ziemię – na uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wykorzystajmy dobrze ten czas na słuchanie słowa Bożego oraz wchodzenie w tajemnicę bliskości Boga, który przychodzi jako Emmanuel – Bóg z nami.