Nabożeństwo fatimskie

13 października, w 105 rocznicę ostatniego objawienia w Fatimie, do naszego kościoła zostały uroczyście wprowadzone relikwie świętych dzieci fatimskich Franciszka i Hiacynty, które wraz z Łucją stały się powiernikami orędzia Matki Bożej. Mszy św. połączonej z procesją różańcową przewodniczył ks. dr Jerzy Smoleń, dzięki któremu relikwie trafiły do parafii w Kobylu.

Nabożeństwa fatimskie wpisują się w duchowość i tradycję naszej parafii, której patronuje Matka Boża Fatimska. Relikwie Franciszka i Hiacynty będą pomagać w poznawaniu orędzia Matki Bożej i w przeżywaniu comiesięcznych nabożeństw pierwszosobotnich oraz fatimskich od maja do października.

W dzisiejszym świecie potrzebujemy znaków, którymi są relikwie świętych, po to, by z ich pomocą nasza więź z Maryją, a przez Nią z Jezusem była jeszcze głębsza.

Bóg zapłać ks. Jerzemu oraz wszystkim obecnym za wspólną modlitwę.

Matko Boża Fatimska, módl się za nami!

Święci Hiacynto i Franciszku, módlcie się za nami!