Wizytacja kanoniczna Biskupa Stanisława Salaterskiego

W niedzielę, 18 września 2022 r., nasza parafia przeżywała wizytację kanoniczną Biskupa Stanisława Salaterskiego. Biskup Stanisław gościł wśród nas cały dzień i miał okazję spotkać się i porozmawiać ze wszystkimi grupami działającymi w parafii i jej pracownikami. Sprawował w naszej intencji Msze św., skierował do nas słowo Boże i udzielił pasterskiego błogosławieństwa na dalszą drogę wzrastania w wierze, nadziei i miłości. W swoim słowie do nas wspomniał o kryzysie powołań i coraz większym braku kapłanów również w naszej diecezji. Podziękował wiernym za zaangażowanie i troskę o dobro duchowe i materialne parafii, za świadectwo wiary i wychowanie młodego pokolenia w duchu Ewangelii, a także udzielił wskazówek do dalszego życia i działania, aby nasza parafia rozwijała się i nie ustawała w tym wszystkim, co piękne i dobre, co prowadzi do świętości i zbawienia.