Prymicje naszego rodaka – brata Mateusza Włosińskiego

21 maja 2017 r.  odbyła się uroczystość prymicyjna naszego rodaka – Brata Mateusza Włosińskiego, który wstąpił do zakonu Braci Mniejszych Kapucynów. 20 maja przyjął święcenia kapłańskie w Krakowie z rąk JE ks. bp. Jana Zająca. Do tej uroczystości w parafii przygotowywaliśmy się od dłuższego czasu. Wszyscy parafianie byli zaangażowani.

Powitanie prymicjanta miało miejsce w sobotę na granicy od Starego Wiśnicza. Prymicjant przybył po święceniach z Krakowa. Czekało tam na Niego wielu parafian. Brata Mateusza przywitali przedstawiciele parafii, po czym w towarzystwie rodziców przesiadł się na bryczkę konną  i w towarzystwie banderii konnej, chłopców na rowerach eskortowanych przez OSP Kobyle i policję przybył pod kościół, gdzie został radośnie przywitany przez swoich rodaków. Następnie odprawił nabożenstwo majowe i po błogosławieństwie udał się do domu rodzinnego.

Niedziela – pierwsza Msza Św. w rodzinnej parafii

W wieńcu razem z trzema współbraćmi, rodzicami i rodzeństwem uroczyście i ze śpiewem przybył pod kościół, gdzie został przywitany i wprowadzony do kościoła. Pół godziny przed rozpoczęciem Mszy Św. prymicyjnej młodzież naszej parafii przedstawiła piękną akademię o powołaniu, a delegacje złożyły Bratu Mateuszowi życzenia na drogę życia kapłańskiego.

Na Mszę Św. przybyło wielu gości, w tym duża liczba braci kapucynów. Na zakończenie Prymicjant  udzielił wszystkim błogosławieństwa. Naszą radość kontynuowaliśmy przy stole w „Panoramie” wraz z gośćmi. Grupa młodzieżowa wraz z braćmi klerykami kapucynami pomogła nam dziękować Bogu za dar nowego kapłana śpiewem, tańcem i skeczami kabaretowymi.

Bogu dzięki za nowego kapłana rodaka, rodzicom Prymicjanta za dar syna kapłana. Brat Mateusz został posłany do pracy do Wałcza. Dziękując za dar kapłaństwa, Brat Mateusz ufundował dla naszej parafii piękną nową monstrancję. Będziemy o Nim pamiętać w modlitwach.